ADAM Dostlarına ve Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.


 ADAM Dostlarına ve Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

 

Ülkemiz son dönemde gayri ahlaki yol ve yöntemlerle sürdürülen, insanlık ve hukuk dışı, yurtiçindeki ihanet odakları ve yurtdışındaki destekçileri ile direkt ve indirekt saldırılara maruz kalmıştır. Gezi kalkışması ile istediklerine ulaşamamış bu odaklar 17-25 Aralık'ta bir hukuk darbesi denemiş peşinden hızla artan terör saldırılarıyla ülkemizin huzuruna kastedilmiştir. Bu saldırıların sonuncusu ve en kanlısı 15 Temmuz 2016'da askeri bir darbe girişimi ile gerçekleştirilmiştir. Aziz Milletimiz tarihte benzeri görülmemiş şekilde silahsız olarak 15 Temmuz'da büyük bir direniş göstermiş ve bir nevi ülkemizin işgalini engellemiştir.

 

Türkiye'nin devlet millet bütünleşmesi temelinde köklerine yaslanarak istikbale güven içinde ilerlemesi bazı odakları ve bunların ülkemizdeki uzantılarını ciddi düzeyde tedirgin etmişe benzemektedir. Yüzyıldan fazla bir zamandır açılan parantezi, durdurulan Osmanlı'nın mirasçısı olarak kapatmaya niyetlenmiş ve başta bölgesinde olmak üzere küresel alanda sözü dinlenen konuma gelen ülkemize bu saldırılar utanç verici eylemler olarak tarihe geçmiştir. Her türlü uluslararası anlaşmayı ve temayülü bile tüm dünyanın gözü önünde çiğnemekte sakınca görmeyenler bu Asil Milletin varlığına, birliğine ve bekasına karşı yaptığı her türlü saldırı da bu milletin iradesine çarpacak ve gereken cevabı alacaktır.

 

Tarih yeniden yazılıp dünyada dengeler değişirken, yeniden tarihe dahil olma sürecinde Devlet ve Millet olarak önemli bir karar aşamasındayız.  Ülkemizde 16 Nisan 2017 tarihinde çok önemli bir anayasa değişikliği referandumunu oylanacaktır.

 

Yapılacak olan anayasa değişikliği ile milletimizin yönetimde daha etkin yer alacağına, tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan inancının ülkemizde hâkim kılınacağına, bu değişikliğin ülkemizi aydınlık bir geleceğe emin adımlar ile taşıyacağına ve yeni "Cumhurbaşkanlığı Sistemi" ile ülkemizin daha iyi yönetileceğine olan inancımız ile 16 Nisan 2017’de ADAM ailesi olarak EVET diyoruz.

 

Saygılarımızla.